Mikoszewo - urocza wioska nad Bałtykiem

Mikoszewo - urocza wioska nad Bałtykiem Mikoszewo - urocza wioska nad Bałtykiem

Morze Bałtyckie to oprócz gór na południu Polski, jeden z najchętniej odwiedzanych rejonów w czasie letnich wakacji. Nie ulega wątpliwości, że z roku na rok powstaje tutaj coraz więcej fantastycznych obiektów noclegowych oraz bardzo ciekawych atrakcji turystycznych, których nie powstydziłby się żaden bogaty kurort z Europy Zachodniej. Tak ogromna różnorodność miejscowości letniskowych sprawia, że bez względu na własne upodobania, dosłownie każdy będzie się czuł nad morzem jak w domu.

Baza noclegowa nad Bałtykiem należy do największych w kraju. Kwatery prywatne, luksusowe hotele, ośrodki wczasowo-wypoczynkowe, kempingi, a nawet pola namiotowe to tylko niektóre z możliwości, jakie oferuje nam polskie wybrzeże. Wystarczy się nieco rozejrzeć i określić swoje wymagania, a z pewnością znajdziemy coś, co spełni je wszystkie.

Tętniąca życiem miejscowość Mikoszewo

Oprócz bogatych i dość drogich kurortów na Półwyspie Helskim, nad morzem można znaleźć również bardzo wiele naprawdę fantastycznych wiosek, w których można spędzić spokojne wakacje z daleka od dzikich tłumów i wielkomiejskiego zgiełku. Jedną z takich uroczych wiosek jest bez wątpienia Mikoszewo, które do niedawna było tylko małą osadą rolniczą. Dzisiaj to tętniąca życiem miejscowość wypoczynkowa, której największa kariera rozpoczęła się z chwilą utworzenia tu rezerwatu Mewia Łacha. To właśnie na terenie tego pięknego krajobrazowo parku, każdego roku swoje miejsce wylęgowe znajdują dziesiątki gatunków, niekiedy bardzo rzadkich ptaków wodnych. Dla ornitologów i wielbicieli ciekawostek przyrodniczych rezerwat Mewia Łacha to prawdziwy raj. Jesienią to właśnie tutaj wypoczywają też ptaki, które uciekają przed zimą do cieplejszych miejsc na naszym globie. Również najmłodsi znajdą tutaj swoje zajęcie. Każdego roku władze miasta organizują bardzo ciekawą terenową grę drużynową, która polega na poszukiwaniu bursztynowych skarbów ukrytych na terenie wioski. Można wziąć w niej udział w parach albo w 15 osobowych grupach. To świetna zabawa dla każdego i w dodatku całkowicie darmowa.

Baza noclegowa w Mikoszewie

Mikoszewo oferuje fantastyczne obiekty noclegowe w bardzo przystępnych cenach i to bez wcześniejszej rezerwacji. Nie ulega wątpliwości, że warto się tutaj wybrać na kolejny urlop. Zarówno młodsi jak i starsi będą się świetnie bawić w Mikoszewie, bez nadwyrężania domowego budżetu. A bez wątpienia warto.