Wypoczynek w Zatoce Grzybowskiej i w samym Grzybowie

Wypoczynek w Zatoce Grzybowskiej Wypoczynek w Zatoce Grzybowskiej

Grzybowo to urokliwa miejscowość wypoczynkowa, położona w pobliżu Kołobrzegu w strefie Chronionego Krajobrazu. Miejscowość otoczona jest lasami i leży w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Bałtyk tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską. Ma ona około 7 km długości, przy czym głębokość wcięcia w ląd wynosi około 800 m. Woda w zatoce jest o kilka stopni cieplejsza niż w Kołobrzegu.

Są też mniejsze fale. W zatoce występuje swoisty mikroklimat. Miejsce to otaczają piękne i szerokie plaże. Ich szerokość miejscami dochodzi do 40 m. Jest to wymarzone centrum letniego wypoczynku, zwłaszcza dla osób nie lubiących tłoku.

Atrakcje w Grzybowie

W pobliżu Grzybowa znajduje się również plaża naturystyczna znana z wyborów "Miss Natura" i "Miss Mokrego Podkoszulka". Miejscowość nastawiona jest na turystów. Oprócz plaż oferuje również inne atrakcje w tym np. licznie ścieżki zdrowia i szlaki rowerowe. Są tu dzikie i piękne zakątki, lasy pełne grzybów, stadniny. Można spróbować swoich sił w Paintballu lub pojeździć w pojazdach pustynnych buggy. Warto też udać się do pobliskiego Zieleniewa, w którym to na obszarze kilku hektarów ulokowano Wioskę Indiańską, Miasteczko Westernowe, mini ZOO, place zabaw, stajnie i ogród. Można tu popatrzeć na kowbojów, tańczących Indian, można przejechać się bryczką, koniem, wielbłądem lub na byku.

Rozrywki w Grzybowie

Przyjemnie spędzą tu czas osoby lubiące sport. Jest tu bowiem usytuowany obiekt sportowy, składający się z dwóch boisk – piłkarskiego i wielofunkcyjnego. Powstał kilka lat temu, w ramach programu "Orlik 2012".
Osada obfituje też w skarby. Można tu znaleźć bursztyny zwane jantarami. Warto ich szukać po sztormach, zwłaszcza jesiennych i zimowych. Trzeba ich szukać wśród wodorostów i glonów wyrzuconych na brzeg przez wodę. Trafiają się tu nawet inkluzje czyli zatopione w żywicznej masie owady i fragmenty roślin czy nasiona.

Grzybowo wciąż się rozwija w szybkim tempie. Powstają ośrodki wypoczynkowe i jadłodajnie. Już w tej chwili baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) jest bardzo bogata i różnorodna. Wybrać można apartament, domek, pokój, tanią kwaterę, dom wczasowy, camping, pensjonat czy też willę. Standard jest różny. Różne też są ceny. Niektóre oferty są z wyżywieniem. Znajdziemy tu także kilka restauracji i jadłodajni, w tym restauracja serwująca domowe obiady.