Wypoczynek i przemiłe chwile spędzone w mazurskim Łagowie

Wypoczynek w mazurskim Łagowie Wypoczynek w mazurskim Łagowie

Polska to skarbnica pięknych miejsc, które przyprawiają nas o uśmiech i szczęście. Każdy z nas lubi podróżować, odwiedzać i poznawać nowe regiony, kulturę i ludzi. Wycieczki umożliwiają nam odpoczynek i relaks, których tak bardzo potrzebujemy. Chyba każdy z nas marzy o tym, aby móc spacerować samemu lub z bliską osobą przez piękne, zielone lasy, a jednymi dźwiękami dopadającymi do naszych uszu jest melancholijny śpiew ptaków.

Niby to niewiele, a jednak dużo, gdyż takich walorów turystycznych nie znajdziemy w dużych miejscowościach wypoczynkowych. Są jednak na mapie Polski niewielkie wioski i miasteczka, w których nadal króluje matka natura.

Infrastruktura turystyczna Łagowa

Jedną z takich miejscowości jest malowniczy Łagów położony w sercu ziemi lubuskiej. Urokliwa wioska to doskonałe miejsce do spacerowania. Największą chlubą miejscowości jest Łagowski Park Krajobrazowy, który można nazwać mniejszą wersją Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Na terenie parku znajduje się osiem jezior, z czego nad dwoma rozwinęła się infrastruktura turystyczna. Jeziora – Trześniowskie oraz Łagowskie wyróżniają się największym poziomem czystości, dzięki czemu nad ich brzegami znajdują się piaszczyste, strzeżone kąpieliska, na których w okresie letnim można się opalać w blasku gorącego słońca jak i zażywać kąpieli w przyjemnie chłodnych wodach jeziora.

Baza noclegowa w Łagowie

Komfortowemu noclegowi sprzyja bogata baza noclegowa, która jest jedną z najatrakcyjniejszych w pobliżu. Wiele przytulnych obiektów noclegowych przyciąga gości gustownie urządzonymi wnętrzami, a także swojskim i rodzinnym klimatem. Jednym z najbardziej luksusowych, a zarazem najbardziej reprezentacyjnym obiektem noclegowym w Łagowie jest Hotel Zamek Joannitów, znajdujący się zabytkowym, pochodzącym z czternastego wieku zamku, będący wizytówką wioski. To niezwykle klimatyczne miejsce, w którym można poczuć specyfikę i urok epoki średniowiecza, a także królewską atmosferę. Chyba każdy z nas marzy o tym, aby poczuć się jak szlachcic i zapomnieć o wszelkich problemach i zmartwieniach. Hotel oferuje trzydzieści miejsc noclegowych w gustownie urządzonych wnętrzach z dziewiętnastowiecznymi meblami. Na terenie obiektu znajduje się także kawiarnia i restauracja.

Łagów to wspaniałe miejsce na wypoczynek, zarówno ten relaksacyjny jak i aktywny. Połączenie czystego i świeżego powietrza z malowniczymi krajobrazami, a także komfortowymi noclegami, zagwarantuje nam niezapomniane wakacje.