Dolnośląska Kłoda – zwiedzamy Kłodzko wzdłuż i wszerz

Zwiedzamy Kłodzko w Sudetach Zwiedzamy Kłodzko w Sudetach

Jaka piękna kraina – z pewnością nasuwa się każdemu, kto zwiedza dolnośląskie Kłodzko. Jest to miasto niewątpliwie ciekawe pod każdym względem. Żeby zrozumieć magię tego miasta trzeba jednak poznać etymologię jego nazwy. Aby to wyjaśnić trzeba sięgnąć dawnych, dawnych czasów…

Kłodzko ma ogromnie długą historię, z pewnością dłuższą niż niektóre miasta w Polsce. 981 rok to czas pierwszego pojawienia się jakiekolwiek wzmianki na temat tego miasta. Jednak wtedy Kłodzko miało inną nazwę, choć nie tak inną od obecnej – Kladsko. Można by spytać o co chodziło autorowi tej nazwy, jednak wytłumaczenie jest tak proste, że nie trzeba szukać daleko. Miasto powstało z kłód. Pierwotnie wszystko – od mostów po domy było budowane właśnie z kłód. Dzisiejsze ślady po tym? Najlepszym przykładem jest Forteczna Góra w Kłodzku. Jest to "drobny" ślad historii.

Kłodzko - historyczna miejscowość w Sudetach

Jeżeli już się przywitaliśmy i przedstawiliśmy, czas na szczegóły – Kłodzko jest położone w Sudetach, co jest niewątpliwie zachęcające dla turystów, którzy jadąc w góry chcą zwiedzić także miasta. Co do tego nie ma wątpliwości, Kłodzko jest miastem wartym zwiedzania. Jest to miasto dobre dla turystyki ze względu na położenie – stąd wszędzie jest blisko. Niezdecydowany turysta z powodzeniem może wybrać to miasto, a na miejscu dopiero zdecydować co chce robić – tutaj atrakcji nie brakuje.

Zobacz mapę Kłodzka  online

Atrakcje i baza noclegowa Kłodzka

Ciekawym motywem jest też hejnał Kłodzka, który jest melodią graną z wieży ratuszowej. Można jej posłuchać każdego dnia w samo południe, co jest wspaniałym dodatkiem do spaceru po rynku. Jednakże to nie jest jedyny motyw historyczny w tym mieście. To nie miasto na krótkie spotkanie lecz na dłuższy pobyt i szczególne zainteresowanie. Jak na powierzchnię 24,84 km kwadratowych Kłodzko kwitnie w oczach – nie tylko w liczbie zaludnienia, ale również w turystyce. Hotele i pensjonaty rzadko bywają puste, bo oferują noclegi w przystępnej cenie i dobrych warunkach zakwaterowania.

Na zakończenie przedstawienia Kłodzka można by rzec krótko, że to miasto zasługuje na rzesze turystów, które faktycznie przyciąga. Może i nie jest to miasto tak powszechnie znane jak Zakopane czy Duszniki-Zdrój, jednak większość turystów udająca się chociażby do Duszników w końcu trafia do Kłodzka. To pewnie przez ten magnetyczny klimat przyciągający ludzi.