Atrakcje, zabytki i baza noclegowa Trójmiasta - Gdańsk, Gdynia i Sopot

Atrakcje, zabytki i baza noclegowa Trójmiasta Atrakcje, zabytki i baza noclegowa Trójmiasta

Trójmiasto z pewnością kojarzy się nam z romantycznymi uliczkami, przebiegającymi pomiędzy malowniczymi kamienicami, zabytkowymi, monumentalnymi kościołami, a także nadbałtyckim plażami. W Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie z pewnością nie będziemy narzekać na nudę. Zanim jednak odwiedzimy te okolice, koniecznie zarezerwujmy odpowiedni hotel, czy też pensjonat. Miejsce do odpoczynku znajdziemy wpisując hasło: "Trójmiasto". Z pewnością przypadnie nam do gustu szeroka baza noclegowa.

 

Atrakcje i zabytki Gdańska

Jednym z najbardziej znanych zabytków Gdańska jest niewątpliwie fontanna Neptuna. Obiekt jest zlokalizowany przed wejściem do Dworu Artusa, na Długim Targu. Znajduje się on w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska. Fontanna została wybudowana z inicjatywy burmistrza Bartłomieja Schachmanna. Historycznie przed Dworem Artusa można było znaleźć studnię. Pracę nad projektem oraz budową fontanny rozpoczęto w XVII wieku. Zabytek został zaprojektowany przez Abrahama van den Blocke'a- architekta oraz rzeźbiarza. Figura przedstawia Neptuna, boga mórz, jest odlana z brązu i waży 650 kilogramów. Misę fontanny wykonano z czarnego kamienia. Architektura zabytku nawiązuje do manieryzmu flamandzkiego. Co ciekawe, głowa Neptuna przypomina Marka Aureliusza z posągu konnego. Konstrukcja posągu pozwala na oglądanie boga mórz i oceanów ze wszystkich stron.

Ciekawym obiektem gdańskim jest także Brama Nizinna. Jest to jedna z nowożytnych bram tego miasta. Znajdziemy ją w Śródmieściu, na Starym Przedmieściu. Pozostałe wybudowane podczas konfliktu zbrojnego ze Szwecją to Brama Wyżynna, Żuławska oraz nieistniejąca już Brama św. Jakuba.

Atrakcje i zabytki Sopotu

Nad brzegiem morza w Sopocie mieszczą się liczne, zabytkowe rezydencje. Jedną z nich jest Willa Basnera. Budynek mieści się przy ulicy Chrobrego, na rogu z aleją Wojska Polskiego. Willa to jedna z najbardziej znanych rezydencji w tym nadbałtyckim kurorcie. Budowla należała do zamożnego kupca zbożowego. Frederich Basner był także handlarzem nieruchomościami oraz kolekcjonerem. Inna nazwa willi to Sopocki Malbork, bowiem architektura budynku nawiązuje do zamku malborskiego. Willa Basnera była siedzibą wielu wspaniałych dzieł. Mieściła nawet kilka tysięcy eksponatów, między innymi rzemiosło artystyczne, wyroby złotnicze oraz meble.

Pobyt w Trójmieście niewątpliwie dostarczy nam moc wrażeń estetycznych: piękna architektura, romantyczne uliczki oraz kawiarenki, liczne zabytki oraz szeroka baza noclegowa.