Wyprawa rowerem z Ustronia Morskiego do Kołobrzegu

Wyprawa rowerem z Ustronia Morskiego do Kołobrzegu Wyprawa rowerem z Ustronia Morskiego do Kołobrzegu

Gdzie spędzić świetne wakacje to jest dopiero pytanie. Gdzie by tu teraz?. Tym razem kolejna dawka dobrych podróży. Położona w województwie zachodniopomorskim, między Koszalinem a Kołobrzegiem, niewielka miejscowość o nazwie Ustronie Morskie jest wymarzonym miejscem dla turystów, którzy lubią wycieczki piesze oraz rowerowe.

Każdy miłośnik dwóch kółek powinien wybrać się właśnie do Ustronia, gdzie znajdują się jedne z najciekawszych tras rowerowych na polskim wybrzeżu Bałtyku. Każdy turysta, który chce aktywnie spędzić swój urlop i zabrać ze sobą rower, będzie bardzo zadowolony wybierając na miejsce swego wypoczynku właśnie Ustronie Morskie. Wyśmienita i obfitująca w piękne widoki ścieżka prowadząca z Ustronia Morskiego do Kołobrzegu, zadowoli każdego wczasowicza. Wygodna, nowoczesna trasa, prowadząca wzdłuż brzegu morskiego, pozwala na cieszenie się w pełni z każdego przejechanego kilometra. Widoki po drodze są spektakularne, a jeśli dodatkowo wybierze się na termin wyprawy godziny, kiedy wschodzi lub zachodzi słońce, odczucia będą jeszcze bardziej intensywne.

Trzebiatowsko- Kołobrzeski Pas Nadmorski

Najlepiej kierować się z Ustronia w stronę Sianożęt, a stamtąd już prosto na lotnisko w Bagiczu. Warto uważać na grząski, podmokły teren przed dojazdem na płytę lotniska. Kiedy intensywnie padają deszcze można wpaść tam w niezłą pułapkę. Warto zejść z roweru i przebyć ten odcinek pieszo. Za lotniskiem trasa biegnie wzdłuż plaży. Trzeba jednak uważać, gdyż jednocześnie pełni funkcję ścieżki spacerowej. W granicach Trzebiatowsko- Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego można dostrzec Ekopark Wschodni. Jest to użytek ekologiczny, którego głównym elementem jest “Solne Bagno”, czyli niecka słomianych torfowisk. Odnotowano tutaj występowanie około 80 gatunku ptaków, między innymi znajdują się tu bąki i żurawie. Występują tu rzadkie, chronione gatunki fauny i flory. W marcu 2010 roku w Ekoparku nastąpiła katastrofa ekologiczna, napór wody zgromadzonej po wiosennych roztopach spowodował, iż przerwany został wał na wysokości kładki rowerowej. Powstała wyrwa o szerokości około 60 metrów, a woda zniszczyła również drewniany most. Na szczęście miesiąc po katastrofie woda ustąpiła z chronionego obszaru. Na tym właśnie odbudowanym moście warto zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na piękno przyrody, jakże pięknej w tej części Polski.

Gdy dojedziemy do Kołobrzegu można pojechać na molo lub pojeździć po tym wspaniałym miasteczku. Po powrocie do Ustronia Morskiego trzeba z pewnością odpocząć i zregenerować siły. Liczne obiekty oferują bogatą bazę noclegową. Standard jest różnorodny, w zależności od rodzaju obiektu i udogodnień jakie w nim występują. Nocleg w Ustroniu można znaleźć w hotelu, kwaterze prywatnej czy też pensjonacie. Są także domki letniskowe. Niektóre obiekty oferują wyżywienie, całodzienne lub częściowe. Warto zapoznać się z ofertą noclegów jeszcze przed przyjazdem. Wystarczy w internecie wpisać hasło “Ustronie Morskie noclegi”, by znaleźć interesującą propozycję. Wtedy trzeba jedynie dokonać rezerwacji, spakować bagaż i zabrać rower, by móc w pełni cieszyć się tym wyjątkowo urokliwym miejscem.