Ciekawe spędzenie czasu w Dźwirzynie

Ciekawe spędzenie czasu w Dźwirzynie Ciekawe spędzenie czasu w Dźwirzynie

Dziś postanowiliśmy przenieść się parę kilometrów dalej do przepięknej nadmorskiej miejscowości, w której możemy cieszyć się nie tylko Bałtykiem, ale także innym zbiornikiem wodnym. Dźwirzyno to malownicza nadmorska miejscowość położona pomiędzy Morzem Bałtyckim a północno-wschodnim brzegiem jeziora Resko Przymorskie, do której każdego roku przybywa wielu turystów, zarówno rodzin z dziećmi, jak i grup najbliższych znajomych. W jaki sposób można spędzić tutaj czas, aby się nie nudzić?

 

Wydawać by się mogło, iż Dźwirzyno, podobnie jak inne nadmorskie miejscowości to wyłącznie piasek oraz woda, jednak zwolennicy aktywnych form wypoczynku powinni znaleźć tutaj coś dla siebie. Wybierając się jednak do Dźwirzyna w sezonie letnim, należy pamiętać o tym, iż w tym okresie, do tej przepięknej miejscowości przybywa wielu turystów, przez co znalezienie wolnego pokoju może być bardzo trudne pomimo tego, iż baza noclegowa jest tutaj dosyć dobrze rozwinięta. Znajdują się tutaj liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy wczasowe, hotele oraz prywatne kwatery.

Szlaki rowerowe w Dzwirzynie

Wracając jednak do tego, jak aktywnie można spędzić czas w Dźwirzynie, to należy tutaj wspomnieć przede wszystkim o szlakach rowerowych, kajakach, a także o tzw. ścieżce zdrowia. Jeśli chodzi o trasy rowerowe, to mają one różną długość, dzięki czemu każda osoba ma możliwość wyboru takiej, która będzie najodpowiedniejsza. Jednym z ciekawszych szlaków jest trasa biegnąca wokół jeziora Resko, gdyż można w tym miejscu podziwiać przepiękne widoki. Kolejną ciekawą atrakcją jest tzw. ścieżka zdrowia, znajdująca się zaraz przy wjeździe do Dźwirzyna. Na długości około 1600 m znajduje się kilkanaście stanowisk z przyrządami do ćwiczeń, na których chętnie ćwiczą nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również turyści. W miejscu tym można poćwiczyć, ale również pospacerować w ciszy w otoczeniu lasku oraz wydm. Ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w Dźwirzynie może być również wycieczka nad jezioro Resko, nad którym można wynająć kajak lub rowerek wodny.

W Dźwirzynie można naprawdę bardzo ciekawie spędzić czas nie tylko wylegując się na plaży, ale również spędzając nieco bardziej aktywny wypoczynek. Liczne szlaki rowerowe, przyrządy do ćwiczeń, a także atrakcje znajdujące się nad jeziorem przyciągają do Dźwirzyna wielu turystów, pragnących nie tylko wypocząć, ale również spędzić ciekawie czas.