Pożar domu w Lublinie. Trzy osoby trafiły do szpitala

Pożar domu w Lublinie Pożar domu w Lublinie fot: pixabay

Pożar, który wybuchł w lubelskiej dzielnicy Za Cukrownią 10 kwietnia we środę, spowodował poważne zniszczenia wewnętrzne budynku. Służby ratunkowe natychmiast zareagowały na wezwanie i przystąpiły do akcji gaśniczej.

 

O godzinie 11.30 przy ulicy Radzikowskiej w Lublinie zauważono ogień w budynku mieszkalnym. Straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja natychmiast podjęły działania. Mieszkańcy ewakuowali się samodzielnie, jednakże sytuacja była szczególnie niebezpieczna dla kobiety z dzieckiem, która znajdowała się wewnątrz płonącego mieszkania.

Dramatyczna akcja ratunkowa

Ojciec dziecka, pomimo ryzyka, wbiegł do płonącego mieszkania i uratował swoje dziecko, wynosząc je na zewnątrz. Trzy osoby, w tym dziecko, wymagały hospitalizacji z powodu zatrucia dymem.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 4 zastępy straży pożarnej, z łączną liczbą 15 strażaków. Działania ratowników trwały ponad godzinę. Teraz przeprowadzane są dochodzenia mające na celu ustalenie przyczyn pożaru oraz szacowanie strat, przy czym wnętrze budynku uległo bardzo poważnym zniszczeniom.

źródło: lublin112.pl