Potrącenie rowerzystki na przejeździe dla rowerów w Lublinie

Potrącenie rowerzystki w Lublinie Potrącenie rowerzystki w Lublinie fot: pixabay

Po południu we wtorek na ścieżce rowerowej w Lublinie doszło do potrącenia cyklistki przez samochód osobowy. Kobieta znajdowała się na przejeździe dla jednośladów, gdy doszło do tragicznego zdarzenia.

 

Zdarzenie na skrzyżowaniu

Do incydentu doszło około godziny 13:30 na Droga Męczenników Majdanka, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wrońską. Rowerzystka została potrącona przez kierującą samochodem, która wykonując manewr skrętu w prawo, nie zauważyła jej na przejeździe dla jednośladów. Na miejscu natychmiast interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja, aby udzielić poszkodowanej pomocy.

Interwencja ratowników i dochodzenie policji

Po upadku na jezdnię, potrącona kobieta wymagała natychmiastowej pomocy medycznej. Ratownicy udzielili jej pierwszej pomocy i przetransportowali do szpitala. Policja natomiast rozpoczęła dochodzenie w celu ustalenia szczegółowych okoliczności oraz przyczyn wypadku. Na szczęście, zdarzenie nie spowodowało większych utrudnień w ruchu drogowym.

Tragiczny incydent ten podkreśla pilną potrzebę większej ostrożności oraz przestrzegania przepisów drogowych przez wszystkich użytkowników dróg i ścieżek rowerowych. Oby podobne zdarzenia stały się przestrogą dla wszystkich, by dbać o bezpieczeństwo siebie i innych na drogach.

źródło: lublin112.pl