Amfetamina w zamrażarce, zatrzymanie 33-latka w Lublinie

Zatrzymanie w Lublinie Zatrzymanie w Lublinie fot: pixabay

Policjanci z Lublina przeprowadzili skuteczną operację zatrzymania 33-letniego mieszkańca gminy Niemce. Mężczyzna, który od dłuższego czasu figurował na liście osób poszukiwanych do odbycia kary roku więzienia, został zaskoczony przez funkcjonariuszy w jednym z mieszkań w dzielnicy Za Cukrownią. Podczas akcji ujawniono nie tylko jego obecność, ale również znaczne ilości narkotyków, co dodatkowo komplikuje jego sytuację prawną

.Czego się dowiesz

  • Kiedy i gdzie doszło do zatrzymania 33-letniego mieszkańca gminy Niemce?
  • Kto brał udział w operacji zatrzymania?
  • Jakie narkotyki znaleziono w mieszkaniu zatrzymanego?
  • Za jakie przestępstwo był poszukiwany zatrzymany mężczyzna?
  • Jakie są konsekwencje prawne dla zatrzymanego za posiadanie narkotyków?

Akcja zatrzymania

Do zatrzymania doszło w poniedziałek, 15 kwietnia, w dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie. W operacji wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz z 3. Komisariatu Policji w Lublinie. Jak przekazał podkomisarz Kamil Karbowniczek, oficer prasowy KWP, mężczyzna był już od dawna poszukiwany przez organy ścigania.

"Mężczyzna był już od dawna poszukiwany przez organy ścigania." - Podkomisarz Kamil Karbowniczek

Narkotyki ukryte w mieszkaniu

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci odkryli ponad 1,5 kilograma narkotyków, w tym amfetaminę ukrytą w zamrażarce, marihuanę, mefedron oraz haszysz. Zabezpieczono również 18 tabletek ekstazy. Podkomisarz Kamil Karbowniczek poinformował, że zatrzymany był również poszukiwany za przestępstwo kradzieży samochodu o wartości 80 tys. złotych, do którego doszło w 2022 roku.

Zatrzymany 33-latek usłyszał zarzuty za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Rzecznik KWP w Lublinie poinformował, że mężczyzna zostanie dzisiaj doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

źródło: lublinnews.pl