Lubelska policja schwytała poszukiwanego w Warszawie za narkotyki

Działania lubelskiej policji Działania lubelskiej policji fot: pixabay

W dynamicznej akcji, jaką przeprowadzili funkcjonariusze z Lublina, zatrzymany został 28-letni mężczyzna poszukiwany listem gończym za poważne przestępstwa narkotykowe. Zdarzenie to miało miejsce w Warszawie, gdzie ukrywał się od marca bieżącego roku.

Czego się dowiesz:

  • Jakiego rodzaju przestępstwa dopuścił się zatrzymany 28-latek?
  • W jakich miastach współpracowały jednostki policji, aby przeprowadzić zatrzymanie?
  • Jakie są dalsze konsekwencje dla zatrzymanego 28-latka?
  • Jakie znaczenie ma współpraca obywateli z policją w kontekście działań poszukiwawczych?

Skuteczna operacja poszukiwawcza

Akcję zatrzymania przeprowadził Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie we współpracy z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Po intensywnym śledztwie, udało się ustalić miejsce pobytu 28-latka. Jak informuje podkomisarz Kamil Karbowniczek, zatrzymanie miało miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia. Mężczyzna ten, wcześniej skazany za posiadanie blisko 3 kg środków odurzających, teraz będzie musiał odbyć karę 3,5 roku pozbawienia wolności.

"Akcję zatrzymania przeprowadził Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie we współpracy z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim." - brak informacji o autorze

"Po intensywnym śledztwie, udało się ustalić miejsce pobytu 28-latka." - brak informacji o autorze

Apel policji i zakończenie sprawy

Po zatrzymaniu, 28-latek został przewieziony do zakładu karnego, aby rozpocząć odbywanie wyrok. Policja, reprezentowana przez podkomisarza Kamila Karbowniczka, przypomina i zachęca obywateli do współpracy: wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych mogą być przekazywane bezpośrednio do Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Działania te pokazują determinację i skuteczność polskiej policji w walce z przestępczością oraz dbałość o bezpieczeństwo publiczne.

"Zatrzymanie miało miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia." - Kamil Karbowniczek

"Policja przypomina i zachęca obywateli do współpracy: wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych mogą być przekazywane bezpośrednio do Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób." - Kamil Karbowniczek

źródło: lublin112.pl