Wnętrze: co jest takiego nadzwyczajnego w sufitach napinanych?

Design sufitów napinanych Design sufitów napinanych

Sufity napinane to uniwersalny sposób na uzupełnienie aranżacji każdego wnętrza. Poza przestrzenią domową takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w biurach, sklepach i halach magazynowych, gdzie powłoka sufitowa skutecznie maskuje widoczne na stropie elementy konstrukcyjne i instalacje. Sufity naciągane wyróżniają się wysoką funkcjonalnością przy jednoczesnej możliwości dowolnej personalizacji, dzięki czemu stają się nieodłącznym elementem nowoczesnego wnętrza.

Sufit napinany, czyli funkcjonalny dodatek do wnętrza

Sufity napinane to konstrukcje montowane tuż pod sufitem właściwym. Specjalna powłoka naciągana jest na profile aluminiowe nie obciążając stropu, a jednocześnie ukrywając wszelkie jego mankamenty. Sufit napinany może skutecznie zamaskować elementy konstrukcyjne, widoczne instalacje, na przykład klimatyzację i oświetlenie, a także problemy estetyczne takie jak nierówny strop czy odpadający tynk.

Na uwagę zasługuje uniwersalność sufitów naciąganych. Sposób montażu sprawia, że powłoka sufitowa może zostać zamontowana w dowolnym pomieszczeniu niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia. Sufity napinane doskonale sprawdzają się w małych i niskich pomieszczeniach, starych kamienicach, przestrzeniach biurowych, przestronnych halach sklepowych oraz w halach magazynowych.

Zalety i wady sufitów napinanych

Sufity napinane zapewniają pełne bezpieczeństwo użytkowania. Membrana wykonana z tkaniny poliestrowej lub termokurczliwej folii PCV jest ognioodporna i wodoodporna, a właściwości antystatyczne powodują, że powłoka nie gromadzi kurzu. Z tego powodu sufit naciągany jest przyjazny alergikom i nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji.

Design sufitów napinanych to możliwość personalizacji produktu zgodnie potrzebami i oczekiwaniami klientów. Producenci oferują dziesiątki wzorów, faktur i wersji kolorystycznych dostępnych w wielu modelach o różnorodnej funkcjonalności. Obok klasycznych powłok takich jak napinane sufity matowe czy błyszczące sufity naciągane w stylu glamour można znaleźć również oryginalne powłoki sufitowe z foto nadrukiem, sufity perforowane oraz nowoczesne sufity napinane z oświetleniem doceniane przez miłośników nowinek technologicznych.

Montaż powłoki sufitowej wymaga szczególnej ostrożności – sufity napinane są podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego chcąc uniknąć rozdarcia albo zarysowania powłoki warto zlecić montaż sufitu profesjonalnej ekipie.