Sufit napinany, czyli funkcjonalny dodatek do wnętrza
Sufity napinane to konstrukcje montowane tuż pod sufitem właściwym. Specjalna powłoka naciągana jest na profile aluminiowe nie obciążając stropu, a jednocześnie ukrywając wszelkie jego mankamenty. Sufit napinany może skutecznie zamaskować elementy konstrukcyjne, widoczne instalacje, na przykład klimatyzację i oświetlenie, a także problemy estetyczne takie jak nierówny strop czy odpadający tynk.
Na uwagę zasługuje uniwersalność sufitów naciąganych. Sposób montażu sprawia, że powłoka sufitowa może zostać zamontowana w dowolnym pomieszczeniu niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia. Sufity napinane doskonale sprawdzają się w małych i niskich pomieszczeniach, starych kamienicach, przestrzeniach biurowych, przestronnych halach sklepowych oraz w halach magazynowych.
Zalety i wady sufitów napinanych
Sufity napinane zapewniają pełne bezpieczeństwo użytkowania. Membrana wykonana z tkaniny poliestrowej lub termokurczliwej folii PCV jest ognioodporna i wodoodporna, a właściwości antystatyczne powodują, że powłoka nie gromadzi kurzu. Z tego powodu sufit naciągany jest przyjazny alergikom i nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji.
Design sufitów napinanych to możliwość personalizacji produktu zgodnie potrzebami i oczekiwaniami klientów. Producenci oferują dziesiątki wzorów, faktur i wersji kolorystycznych dostępnych w wielu modelach o różnorodnej funkcjonalności. Obok klasycznych powłok takich jak napinane sufity matowe czy błyszczące sufity naciągane w stylu glamour można znaleźć również oryginalne powłoki sufitowe z foto nadrukiem, sufity perforowane oraz nowoczesne sufity napinane z oświetleniem doceniane przez miłośników nowinek technologicznych.
Montaż powłoki sufitowej wymaga szczególnej ostrożności – sufity napinane są podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego chcąc uniknąć rozdarcia albo zarysowania powłoki warto zlecić montaż sufitu profesjonalnej ekipie.