Pijana matka z dziećmi w Janowie Lubelskim

Pijana matka z dziećmi Pijana matka z dziećmi fot: pixabay

W środę, 22 maja, w Janowie Lubelskim, policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi, prowadzony przez 32-letnią mieszkankę miasta. Okazało się, że kobieta była pod wpływem alkoholu i przewoziła dwoje kilkuletnich dzieci.

Czego się dowiesz:

Jakie były okoliczności zatrzymania pijanej matki w Janowie Lubelskim?
Jakie były wyniki badania trzeźwości kierującej?
Jakie konsekwencje prawne grożą kobiecie za prowadzenie pod wpływem alkoholu?
Jakie dodatkowe naruszenia przepisów stwierdzono podczas kontroli?

Pijana za kierownicą

Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policję, okazało się, że 32-letnia kobieta miała blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci szybko zareagowali, zabezpieczając dzieci i przekazując je pod opiekę dziadków.

Brak badań technicznych pojazdu

Dodatkowo, jak poinformowała aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej policji, samochód nie posiadał ważnych badań technicznych. To kolejne poważne naruszenie przepisów, które stawiało życie dzieci w jeszcze większym niebezpieczeństwie.

„Badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie kobiety. Na domiar złego w takim stanie przewoziła dwoje kilkuletnich dzieci. Dodatkowo pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych” - aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej policji.

Konsekwencje prawne

Kobieta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Policja apeluje o odpowiedzialność na drogach, szczególnie gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. To zdarzenie w Janowie Lubelskim jest kolejnym przypomnieniem o konsekwencjach lekkomyślności i braku odpowiedzialności za kierownicą.

źródło: lublinnews.pl