8-latek wjechał rowerem w latarnię w Świdniku

 8-latek wjechał rowerem w latarnię w Świdniku 8-latek wjechał rowerem w latarnię w Świdniku fot: pixabay

Wczoraj na jednej z ulic Świdnika doszło do groźnego zdarzenia z udziałem dziecka jadącego na rowerze. 8-latek uderzył jednośladem w latarnię. Na pomoc ruszył mu świadek, policjant Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy, będący poza służbą.

Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się na jednej z ulic Świdnika?
  • Kto udzielił pomocy poszkodowanemu dziecku?
  • Dlaczego opaska z numerem telefonu okazała się ważna?
  • Jakie działania podjął policjant po zaopiekowaniu się chłopcem?
  • Jakie znaczenie ma wyposażenie dzieci w identyfikatory z numerami kontaktowymi?

Policjant w akcji poza służbą

Do zdarzenia doszło wczoraj przy jednej z ulic Świdnika. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy, będący w czasie wolnym od służby, był świadkiem, jak chłopiec jadący na rowerze wjechał w latarnię doznając urazu nogi.

Szybka reakcja świadka

„Policjant od razu podbiegł do płaczącego chłopca, udzielił mu pomocy przedmedycznej, wykonał telefon na numer alarmowy oraz zadzwonił do matki chłopca. Następnie zaopiekował się dzieckiem do momentu pojawienia się rodziców oraz załogi karetki pogotowia” – relacjonuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Znaczenie opaski z numerem telefonu

Co ważne, numer telefonu do rodziców dziecko miało zapisane na opasce na nadgarstku, co jest bardzo pomocne przy powiadamianiu rodziców, zwłaszcza w sytuacji, gdy dziecko jest zdenerwowane i kontakt jest utrudniony. „Zachęcamy, aby dzieci, które same poruszają się po ulicach, były wyposażone w takiego typu przedmioty z numerem telefonu do opiekuna” – dodaje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka.

Dzięki szybkiej reakcji policjanta poza służbą, dziecko otrzymało niezbędną pomoc przedmedyczną i kontakt z rodzicami został szybko nawiązany. Sytuacja ta podkreśla znaczenie posiadania przez dzieci identyfikatorów z numerami kontaktowymi do opiekunów.

źróło: lublin112.pl