Lublin promuje przedsiębiorczość

Lublin promuje przedsiębiorczość Lublin promuje przedsiębiorczość Fot: pixabay

W Lublinie zakończyły się projekty „Przedsiębiorcza Młodzież” i „Przedsiębiorcze Dzieciaki”, które miały na celu rozwijanie umiejętności przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży. Uroczysta Gala Finałowa była okazją do podsumowania działań i nagrodzenia zwycięzców konkursów.

Czego się dowiesz:

  • Jakie główne cele miały projekty „Przedsiębiorcza Młodzież” i „Przedsiębiorcze Dzieciaki” realizowane w Lublinie?
  • Jakie działania edukacyjne zostały zorganizowane w ramach projektu „Przedsiębiorcza Młodzież”?
  • Jakie konkursy zostały przeprowadzone w ramach projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki” i jaki był ich cel?
  • Jakie międzynarodowe wyróżnienia zdobył projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki”?

Edukacja przedsiębiorcza w szkołach Lublina

Projekt „Przedsiębiorcza Młodzież” w tym roku zgromadził 300 uczniów z 10 lubelskich szkół, którzy brali udział w różnorodnych warsztatach rozwijających kreatywność i umiejętności przedsiębiorcze. Uczestnicy mieli okazję korzystać z nowoczesnych narzędzi, takich jak sztuczna inteligencja w marketingu, oraz uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez lubelskie przedsiębiorstwa. Projekt realizowany przez Miasto Lublin wspólnie z UMCS promował także osobisty rozwój uczniów za pomocą metody MBTI i warsztatów medialnych.

„Projekt ma wspomóc kształtowanie postaw przedsiębiorczych i rozwijanie wśród dzieci tych kompetencji, które w przyszłości będą poszukiwane na rynku pracy i przyczynią się do rozwoju ich kariery zawodowej” – Joanna Stryczewska, biuro prasowe lubelskiego Ratusza.

Innowacje i kreatywność wśród najmłodszych

Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” skupił się na kształtowaniu postaw przedsiębiorczych wśród dzieci w wieku 6-10 lat. W ramach projektu zorganizowano 60 godzin zajęć, które obejmowały wizyty w lokalnych przedsiębiorstwach i warsztaty z sektora kreatywnego. Konkursy „Przestrzenie Kreatywne” i „Zielona Ekoprzestrzeń Kreatywna” zachęcały do tworzenia przestrzeni, które sprzyjają rozwijaniu kreatywności i relaksowi.

Sukcesy i nagrody

Oba projekty zdobyły uznanie na arenie krajowej i międzynarodowej. „Przedsiębiorcze Dzieciaki” zostało wyróżnione w konkursie Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2022 oraz zakwalifikowało się do finału The Innovation Politics Awards 2023 w kategorii Edukacja.

Projekty „Przedsiębiorcza Młodzież” i „Przedsiębiorcze Dzieciaki” zakończyły się wielkim sukcesem, podkreślając znaczenie wczesnej edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczej. Dzięki inicjatywom takim jak te, Lublin staje się miejscem, które skutecznie wspiera młode talenty i promuje innowacyjne podejście do nauki.

źródło: lublinnews.pl