Bez ofiar po zderzeniu Audi z autobusem na rondzie Dmowskiego w Lublinie

Bez ofiar po zderzeniu Audi z autobusem Bez ofiar po zderzeniu Audi z autobusem Zdjęcie redakcyjne

We wtorek wieczorem na rondzie Dmowskiego w Lublinie doszło do kolizji samochodu osobowego marki Audi z autobusem komunikacji miejskiej. W zdarzeniu, na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Czego się dowiesz:

  • Co się wydarzyło na rondzie Dmowskiego w Lublinie?
  • Jakie były przyczyny kolizji na rondzie Dmowskiego?
  • Kto brał udział w zdarzeniu na rondzie Dmowskiego?
  • Jakie działania podjęto po zderzeniu na rondzie Dmowskiego?
  • Czy są ofiary kolizji na rondzie Dmowskiego w Lublinie?

Przebieg zdarzenia

Kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu alei Unii Lubelskiej i alei Tysiąclecia, gdzie kierująca Audi, wyjeżdżając z alei Unii Lubelskiej, nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu autobusowi. Pomimo zielonej strzałki, kobieta nie zauważyła dużego pojazdu komunikacji miejskiej, co doprowadziło do zderzenia.

"Nie zauważyłam autobusu, gdyż oślepiło mnie słońce" – kierująca Audi

Wstępne ustalenia i reakcje

Według wstępnych ustaleń, kobieta twierdziła, że nie zauważyła autobusu, gdyż została oślepiona przez słońce. Kierowca autobusu, mimo próby hamowania, nie zdołał uniknąć kolizji z samochodem osobowym. Na miejscu interweniowały służby, a nadzór ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie przejął dalsze czynności.

Zdarzenie na rondzie Dmowskiego skończyło się bez ofiar, lecz stanowi przestrogę dla kierowców o konieczności zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych. Postępowanie w sprawie wyjaśniania dokładnych okoliczności kolizji trwa.

źrólo: lublin112.pl