Zatrzymany Ukrainiec poszukiwany czterema listami gończymi w Lublinie

Zatrzymany Ukrainiec poszukiwany czterema listami Zatrzymany Ukrainiec poszukiwany czterema listami Zdjęcie redakcyjjne

Policja z Lublina odnotowała sukces w zwalczaniu przestępczości, aresztując 42-letniego obywatela Ukrainy, który był poszukiwany czterema listami gończymi. Ten uciekinier przed wymiarem sprawiedliwości odpowiedzieć musi za szereg przestępstw, w tym rozboju, kradzieży butli z gazem oraz oszustw akcyzowych.

Czego sie dowiesz:

  • Jakie przestępstwa popełnił 42-letni obywatel Ukrainy?
  • Jak długo udało mu się unikać organów ścigania?
  • Jakie działania podjął zespół policji z Lublina w celu namierzenia poszukiwanego?
  • Jakie konsekwencje grożą przestępcy za jego przewinienia?
  • Jakie informacje można przekazywać bezpośrednio policji w sprawach poszukiwanych przestępców?

Historia przestępcza na tle poszukiwań

Ukrainiec, unikając organów ścigania od 2018 roku, nie pozostał bierny. Dokonał kilku poważnych przestępstw, w tym rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz oszustw akcyzowych. Wśród jego przewinień znajduje się również kradzież butli z gazem, które były częścią jego nielegalnej działalności.

Policja z Lublina, świadoma działalności przestępczej poszukiwanego, podejmowała liczne działania, aby go namierzyć. Mimo jego prób uniknięcia odpowiedzialności, policjanci zdołali namierzyć go w miejscowości woj. łódzkiego i tam go zatrzymać.

Konsekwencje dla przestępcy

Po aresztowaniu, 42-letni obywatel Ukrainy trafił za kraty. Grozi mu kara do 15 lat więzienia za popełnione przestępstwa. Policja zaapelowała również o współpracę społeczeństwa w zwalczaniu przestępczości poprzez zgłaszanie wszelkich informacji dotyczących osób poszukiwanych za przestępstwa.

źródło: Dziennik Zachodni