Zabójstwo w Biłgoraju

Były mąż 57-latki tymczasowo aresztowany Były mąż 57-latki tymczasowo aresztowany Zdjęcie redakcyjne

W Biłgoraju doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zginęła 57-letnia kobieta. Były mąż ofiary, podejrzany o dokonanie zabójstwa, został tymczasowo aresztowany decyzją Sądu Rejonowego w Biłgoraju.

Czego się doweisz:

  • Jakie były okoliczności zabójstwa 57-latki w Biłgoraju?
  • Kto jest podejrzany o dokonanie zabójstwa i jakie działania podjęły służby?
  • Jakie są dalsze kroki w śledztwie prowadzonym przez biłgorajską policję i prokuraturę?
  • Jakie konsekwencje grożą podejrzanemu o zabójstwo?

Ciało 57-letniej kobiety zostało znalezione przez zaniepokojonych członków rodziny w jej domu przy ul. Kościuszki w Biłgoraju. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. W domu wyczuwalny był zapach benzyny, a zawór gazu był odkręcony, co sugerowało próbę samobójczą sprawcy. Ranny 58-latek, były mąż ofiary, został uratowany przez funkcjonariuszy i przewieziony do szpitala.

Aresztowanie i śledztwo

Decyzją Sądu Rejonowego w Biłgoraju, na wniosek Prokuratury Rejonowej, mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, poinformował, że 58-latek nadal przebywa w szpitalu pod stałą opieką policji. Ze względu na jego stan zdrowia, nie wykonano jeszcze czynności procesowych z jego udziałem.

„58-latek nadal pozostaje w szpitalu, jest pilnowany przez policjantów” – nadkomisarz Andrzej Fijołek.

„Z uwagi na stan zdrowia 58-latka, który nadal przebywa w szpitalu, nie wykonano jeszcze czynności procesowych z jego udziałem” – nadkomisarz Andrzej Fijołek.

W sprawie zabójstwa 57-latki prowadzone jest intensywne śledztwo przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju oraz prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju. Mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: lublinnews.pl