Młody mieszkaniec Lublina zatrzymany z dużą ilością narkotyków

Młody mieszkaniec Lublina zatrzymany Młody mieszkaniec Lublina zatrzymany Zdjęcie redakcyjne

W Lublinie doszło do zatrzymania 23-letniego mężczyzny, który posiadał znaczące ilości mefedronu w swoim pokoju. Interwencja policji miała miejsce po zgłoszeniu zakłócania ciszy nocnej.

Czego się dowiesz:

  • Jak doszło do zatrzymania młodego mężczyzny w Lublinie?
  • Co znaleziono podczas przeszukania jego pokoju?
  • Jakie zarzuty usłyszał zatrzymany i jakie grożą mu konsekwencje?

Interwencja policyjna

W nocy z piątku na sobotę, policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej na ulicy Czereśniowej. Na miejscu funkcjonariusze zastali trzech mężczyzn, wśród których rozsypany był biały proszek. Nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie opisał sytuację jako wymagającą wsparcia, z uwagi na agresywne zachowanie zatrzymanych.

Przeszukanie i znalezisko

Po zatrzymaniu jednego z mężczyzn, policjanci szybko zorientowali się, że może on posiadać w domu więcej substancji zabronionych. Przeszukanie pokoju 23-latka przyniosło odkrycie blisko 700 gramów mefedronu. Nadkomisarz Kamil Gołębiowski przekazał, że znalezisko to jest znaczące i wpływa na wagę postawionych zarzutów.

Zarzuty i konsekwencje

23-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Dodatkowo zarzuty usłyszeli również jego dwaj kompani, a mężczyzna teraz stoi przed perspektywą do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie to jest kolejnym przykładem skutecznej pracy policji w walce z przestępczością narkotykową w Lublinie. Sprawa jest obecnie przedmiotem dalszych procedur sądowych, które zdecydują ostatecznie o losie zatrzymanego mężczyzny.

źródło: lublinnews.pl