Małżeństwo z Zamościa straciło 25 tys. zł

Małżeństwo z Zamościa straciło 25 tys. zł Małżeństwo z Zamościa straciło 25 tys. zł Zdjęcie redakcyjne

Małżeństwo z powiatu zamojskiego straciło ponad 25 tysięcy złotych, planując wakacje na Majorce. Zainteresowani atrakcyjną ofertą w internecie, zdecydowali się na rezerwację tygodniowego pobytu, niestety wpłacając pieniądze na konto oszustów.

Czego się dowiesz:

  • Jak doszło do oszustwa na małżeństwo z Zamościa podczas rezerwacji wakacji na Majorce?
  • Jakie działania podejmują ofiary oszustwa internetowego?
  • Jakie są zalecenia policji dotyczące bezpiecznego rezerwowania wakacji przez internet?
  • Jakie były konsekwencje nieuwagi przy dokonywaniu rezerwacji online dla małżeństwa z Zamościa?

Początek oszustwa

Wszystko rozpoczęło się od wyszukanej w Internecie oferty wynajmu domku na Majorce, która zawierała zachęcające zdjęcia i atrakcyjną cenę. Małżeństwo, po nieudanej próbie zarezerwowania wymarzonego domku, otrzymało alternatywną propozycję, na którą przystali.

Proces rezerwacji i oszustwo

Dokonanie rezerwacji nastąpiło przez link przesłany komunikatorem. Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji oraz faktury, małżeństwo przelało wymaganą kwotę, nie mając żadnych podejrzeń co do uczciwości transakcji. Dopiero po próbie dodatkowego potwierdzenia rezerwacji przez oficjalny serwis internetowy, odkryli, że ich rezerwacja nie istnieje, a oferta zniknęła z platformy.

Aparat Policji i apel o ostrożność

Aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji apeluje o ostrożność przy transakcjach internetowych. Podkreśla konieczność dokładnego sprawdzania ofert, szczególnie tych o zbyt atrakcyjnych cenach, oraz sugeruje unikanie nieoficjalnych kanałów komunikacji i regulowanie pełnych płatności na miejscu, po zakwaterowaniu.

Oszustwo, którego ofiarami padło małżeństwo z Zamościa, to przestroga dla wszystkich planujących wakacje za pomocą internetowych ofert. Ich historia pokazuje, jak ważna jest weryfikacja ofert i ostrożność w internetowych transakcjach.

źródło: lublinnews.pl