Kierowca zginął po zderzeniu z łosiem w Rzeczycy

Wczesnym rankiem w piątek 17 maja w Rzeczycy doszło do tragicznego wypadku, w którym 60-letni kierowca zginął po zderzeniu z łosiem. Mimo natychmiastowej pomocy, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Czego się dowiesz:

  • Co spowodowało tragiczny wypadek w Rzeczycy?
  • Kto zginął w wyniku wypadku na drodze krajowej nr 19?
  • Jakie czynności prowadzili policjanci na miejscu wypadku?
  • O co apeluje policja w związku z tym zdarzeniem?
  • Jakie środki ostrożności powinni podjąć kierowcy na drogach przecinających obszary leśne?

Szczegóły zdarzenia

Wypadek miał miejsce około 2:30 na drodze krajowej nr 19. Kierujący samochodem marki Volvo, jadąc w stronę Radzynia Podlaskiego, nagle zderzył się z łosiem, który niespodziewanie wybiegł na jezdnię. Zwierzę zginęło na miejscu. Po zderzeniu z łosiem, samochód zjechał na pobocze, dachował i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń, kierowca zmarł pomimo przeprowadzonej reanimacji.

Reakcja służb i śledztwo

Na miejscu wypadku pracowali policjanci oraz służby ratunkowe pod nadzorem prokuratora. "Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Ustalamy okoliczności tego tragicznego wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze" – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji. Śledztwo ma na celu dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku.

"Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Ustalamy okoliczności tego tragicznego wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze" – Nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Apel policji

Z uwagi na to zdarzenie, policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność, zwłaszcza na drogach przecinających obszary leśne. Dzikie zwierzęta, takie jak łosie, często niespodziewanie wbiegają na jezdnię, co może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Kierowcy powinni zachować szczególną czujność, aby uniknąć podobnych wypadków w przyszłości.

źródło: lublinnews.pl