Dramatyczne zderzenie karetki z taksówką w Lublinie

zderzenie karetki z taksówką w Lublinie zderzenie karetki z taksówką w Lublinie fot: pixabay

Na ulicy Kunickiego w Lublinie doszło do poważnego wypadku, w którym uczestniczyły karetka pogotowia i taksówka. W wyniku zderzenia ośmioro osób zostało poszkodowanych, a oba pojazdy uderzyły w ściany przyulicznych kamienic.

Czego się dowiesz:

Gdzie i kiedy doszło do wypadku z udziałem karetki i taksówki w Lublinie?
Ilu poszkodowanych jest wynikiem wypadku na ul. Kunickiego?
Jakie były bezpośrednie skutki zderzenia dla uczestników i infrastruktury?
Jakie działania podjęła policja w odpowiedzi na wypadek w Lublinie?
Jakie są wezwania policji skierowane do świadków tego zdarzenia?

Przebieg zdarzenia

Wypadek miał miejsce na odcinku między skrzyżowaniami z ul. Nowy Świat i ul. Piaskową. Z nieustalonych jeszcze przyczyn, karetka, która przewoziła dwóch pacjentów oraz dwóch członków załogi, zderzyła się z taksówką należącą do lokalnej firmy przewozowej. Uderzenie było na tyle silne, że spowodowało przewrócenie ambulansu na bok i wypadnięcie obu pojazdów na chodnik, co doprowadziło do dodatkowych uszkodzeń okolicznych budynków.

Skutki wypadku

W wyniku zderzenia, wszyscy pasażerowie obu pojazdów - cztery osoby z karetki i cztery z taksówki - zostali niezwłocznie przetransportowani do lokalnego szpitala. Lubelska policja, która szybko pojawiła się na miejscu zdarzenia, potwierdziła, że wszyscy poszkodowani przebywają w stanie stabilnym, jednak ich stan zdrowia nadal jest pod ścisłą kontrolą medyczną. Policjanci prowadzą też szczegółowe dochodzenie, by ustalić dokładne przyczyny zdarzenia.

Reakcja służb i apel do świadków

Scena wypadku wymagała natychmiastowej interwencji służb ratunkowych, które pracowały na miejscu przez kilka godzin. Ruch w rejonie ulicy Kunickiego był znacząco utrudniony, a policja i straż pożarna koordynowały działania mające na celu zabezpieczenie terenu i pomoc poszkodowanym. Policja apeluje do wszystkich świadków wypadku o zgłaszanie się, aby ich informacje mogły przyczynić się do pełniejszego zrozumienia przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Wypadek na ulicy Kunickiego w Lublinie jest przypomnieniem o nieustannej potrzebie ostrożności na drogach, zarówno dla kierowców pojazdów służb specjalnych, jak i taksówek. Policja kontynuuje dochodzenie i zapewnia, że wszystkie zebrane dowody i zeznania świadków pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego niefortunnego wypadku.

źródło: rmf24.pl