Czterech mężczyzn aresztowanych za przemoc w Krasnegostawie

Mężczyźni aresztowani w Krasnymstawie Mężczyźni aresztowani w Krasnymstawie fot: pixabay

W ostatnim tygodniu, na terenie Krasnegostawu, doszło do zatrzymań czterech mężczyzn, którzy naruszyli prawo w sposób szczególnie drastyczny. Zostali oni tymczasowo aresztowani za przemoc i groźby karalne. W sprawie interweniowała policja z Krasnegostawu pod kierownictwem starszego sierżanta Anny Chuszcz.

Czego się dowiesz:

  • Kto został aresztowany w Krasnegostawie za przemoc?
  • Jakie zarzuty postawiono zatrzymanym mężczyznom?
  • Jakie kary grożą zatrzymanym za naruszenie zakazów sądowych?
  • Jakie działania podjęła policja w Krasnegostawie w związku z przestępstwami przemocowymi?
  • Jakie środki zapobiegawcze zastosowano wobec sprawców?

Środek zapobiegawczy za naruszenie zakazów sądowych

50-letni mieszkaniec Krasnegostawu oraz 51-letni mężczyzna z gminy Rudnik zostali zatrzymani za niestosowanie się do sądowych zakazów zbliżania. Pierwszy z nich groził jednej z kobiet zabójstwem, drugi zaś groził pozbawieniem życia swojej ofierze. Obaj mężczyźni mogą spodziewać się surowych kar, które w przypadku recydywy mogą wynieść nawet do 12 lat więzienia.

"Groził zabójstwem." - 50-latek z Krasnegostawu

"Groził kobiecie pozbawieniem życia." - 51-latek z gminy Rudnik

"Uderzał go pięściami i kopał po głowie." - 42-latek z Krasnegostawu

Przemoc fizyczna i psychiczna – interwencja policji

Z kolei dwaj pozostali sprawcy, w wieku 42 i 30 lat, dopuścili się bezpośredniej przemocy wobec swoich ofiar. Starszy z nich brał udział w brutalnym pobiciu, uderzając i kopiąc poszkodowanego po głowie. Młodszy mężczyzna znęcał się nad swoją partnerką, stosując zarówno przemoc fizyczną, jak i psychiczną. Obaj stawiają czoła możliwości otrzymania kary do 7,5 roku pozbawienia wolności.

"Nie stosował się do orzeczonego przez Sąd zakazu zbliżania się do dwóch pokrzywdzonych kobiet." - 50-latek z Krasnegostawu

Wszyscy czterej zatrzymani spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym, gdzie będą oczekiwać na dalsze rozstrzygnięcia sądowe. Sprawa ta podkreśla stanowczość lokalnych władz w zwalczaniu przemocy i ochronie pokrzywdzonych. Starszy sierżant Anna Chuszcza potwierdziła, że policja będzie kontynuować swoje działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Krasnegostawu

źródło: Kurier Lubelski