W jaki sposób odwołać się od zaniżonego odszkodowania OC?

zaniżone odszkodowanie OC zaniżone odszkodowanie OC pixabay

W związku z zaniżonym odszkodowaniem OC nie należy uznawać tej sprawy za zakończonej i cieszyć się, że udało się cokolwiek odzyskać ze szkody. Są pewne kroki, które można podjąć w chwili, gdy miała miejsce taka sytuacja, które pomogą ci uzyskać dodatkowe środki, które były należne tobie, lecz w wyniku pomyłki lub celowego działania ubezpieczyciela ich nie otrzymałeś.

 

Czy wypłata odszkodowania OC może być zaniżona?

Zdarza się, że odszkodowanie OC może być zaniżone z tego względu, że:

  • strata została źle oszacowana na podstawie tego, ile kosztują poszczególne części na danym terytorium,
  • w trakcie naprawy okazało się, że doszły dodatkowe uszkodzenia, na które nikt wcześniej nie zwrócił uwagi.

Są to więc co najmniej dwie sytuacje, w związku z którymi możliwa jest wypłata zaniżonego odszkodowania OC. Niekoniecznie jednak trzeba się na to zgodzić i pomocą w takiej sytuacji jest właśnie napisanie odwołania. Opłata OC może być zaniżona, jednak dzięki napisaniu odwołania, w którym znajdą się wymienione poniżej składowe, można mieć nadzieję na to, iż Towarzystwo Ubezpieczeniowe ustosunkuje się do niego pomyślnie.

 

W jaki sposób odwołać się od zaniżonego odszkodowania OC?

Możliwość odwołania się od zaniżonego odszkodowania OC jest świetną propozycją z tego względu, że niekoniecznie trzeba zgadzać się na otrzymaną kwotę, jeśli okazuje się ona zaniżona. Z reguły nie jest to specjalnym i celowym działaniem Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Wiele firm przystaje na zmianę wyceny odszkodowania OC w chwili, gdy:

  • klient przedstawi faktury związane z kosztami naprawy,
  • napisze się pismo do firmy ubezpieczeniowej lub też załączy stosowne dokumenty w aplikacji.

Kluczowe jest dodanie wszystkich faktur i rachunków oraz swoich danych personalnych wraz z numerem szkody, oraz numerem konta bankowego. Nie zaszkodzi także dodać zdjęć dowodu osobistego. Jeżeli Towarzystwo Ubezpieczeniowe stwierdzi konieczność zobaczenia także innych dokumentów lub też np. zdjęć naprawionego samochodu może o nie poprosić po przyjęciu odwołania związanego z zaniżonym odszkodowaniem OC. Wówczas należy dołożyć wszelkich starań, by w miarę sprawnie dostarczać konkretne pliki. Przedłużanie tego w czasie jest związane z tym, iż możliwe wyrównanie do zaniżonego odszkodowania OC wyłącznie jeszcze bardziej rozciągnie się na kolejne miesiące.

Czy warto składać odwołanie od zaniżonego ubezpieczenia OC?

Nigdy nie zaszkodzi zwrócić się z prośbą związaną z dopłatą i wyrównaniem wypłaty w związku z zaniżonym odszkodowaniem OC, jeśli faktycznie jest ku temu zasadność. Firmy ubezpieczeniowe niestety niechętnie przychylają się do takich pism, nawet gdy mają one pokrycie w rzeczywistości. Odwołanie się od zaniżonego odszkodowania OC jest możliwe dzięki samodzielnemu napisaniu pisma i przedstawieniu dokumentów. Najlepszą i najbezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z oferty firmy, która zajmuje się tego typu działalnością jak https://helpum.pl/ - warto skorzystać z ich usług, gdyż w takim przypadku pieniądze dostaniemy niemal od ręki.

Zadaniem takiej firmy jest odkupienie od nas szkody i prowadzenie dalszego postępowania z Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Korzyścią z tego rozwiązania jest to, że nie musimy czekać na zakończenie procesu, który nieraz trwa latami, a dopłatę dostajemy po uzgodnieniu wszelkich okoliczności z daną firmą. Warto korzystać z usług firmy, która cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów, aby mieć pewność, że otrzymamy stosowną dopłatę i nie będziemy musieli się już niczym martwić.