Laweta i pomoc drogowa, czyli jakie wsparcie w trasie czeka na kierowców

polska pomoc drogowa w Niemczech polska pomoc drogowa w Niemczech https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/

Podróż samochodem może dobiec końca szybciej niż sądzisz. Dlaczego? Usterka pojazdu, kolizja drogowa lub groźny wypadek to sytuacje, które trudno przewidzieć – potrafią zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie, a więc nie tylko w drodze do pracy czy na zakupy, ale także na trasach szybkiego ruchu. Jeśli auto odmawia posłuszeństwa, problemy na drodze pomaga rozwiązać pomoc drogowa. 

 

Firma zapewnia szybkie usuwanie skutków zdarzeń drogowych dbając o zabezpieczenie samochodu i o twój komfort. Sprawdź, jak działają usługi pomocy drogowej.

Na czym polega pomoc drogowa?

Pomoc drogowa to cały pakiet usług skierowanych do kierowców, którzy muszą uporać się z problemami w trasie. Kłopoty z samochodem przybierają różne formy. Czasem są to jedynie drobne usterki, które można naprawić jeszcze na miejscu zdarzenia. W takich przypadkach wizyta w warsztacie to tylko strata czasu i pieniędzy – polska pomoc drogowa w Niemczech wykonuje doraźne naprawy, a ty ponownie wyruszasz w trasę bez dodatkowych opóźnień. Zdarza się, że problemy z autem całkowicie uniemożliwiają dalszą jazdę – jeśli ich przyczyną jest awaria pojazdu, stłuczka lub wypadek, również możesz zdecydować się na usługi pomocy drogowej, wśród których jest transport lawetą.

Co ważne, pomoc drogowa działa przez dwadzieścia cztery godziny na dobę przez okrągły rok. Po wsparcie w trasie możesz zadzwonić o dowolnej godzinie bez względu na to, czy jest środek tygodnia, weekend, czy dzień świąteczny. Ty dzwonisz, a pracownik pojawia się na miejscu zdarzenia tak szybko, jak to możliwe. Sprawnie diagnozuje usterkę i zabezpiecza auto zapewniając pełną obsługę zdarzenia drogowego niezależnie od jego okoliczności.

Pomoc drogowa i laweta – co powinieneś wybrać?

Wbrew pozorom usługi lawety i pomocy drogowej nie oznaczają tych samych czynności. Co prawda, i jedne, i drugie ukierunkowane są na wsparcie kierowców, jednak robią to na różne sposoby.

Laweta wykorzystywana jest jako środek transportu dla pojazdów uszkodzonych i powypadkowych. Umożliwia holowanie z Niemiec do Polski, czyli zgodny z przepisami przewóz samochodów, które nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach. Bywa przydatna zarówno wtedy, gdy rozruch silnika nie jest możliwy lub uszkodzenia nie pozwalają na jazdę, jak i wtedy, gdy planujesz transport pojazdów zabytkowych lub pojazdów bez ważnego przeglądu technicznego. Zastanawiasz się, czy laweta zabierze twój samochód? Ten nowoczesny sprzęt może przewieźć każdy pojazd, który się na niej zmieści. Najczęściej są to samochody: osobowe, terenowe i dostawcze, ale również pojazdy o mniej standardowych gabarytach takie jak motocykle, quady, meleksy, wózki widłowe, kampery czy maszyny rolnicze.

W przeciwieństwie do lawety pomoc drogowa stawia na doraźne naprawy, które pozwalają uniknąć wizyty w warsztacie. O ile to możliwe, wezwany pracownik wykona stosowne naprawy na miejscu zdarzenia. Dodatkowo może przywieźć paliwo, wymienić olej lub przepaloną żarówkę, uruchomić silnik z rozładowanym akumulatorem albo naprawić uszkodzoną tablicę rejestracyjną. Gdy naprawa nie przynosi rezultatów, pomoc drogowa zapewnia usługi lawetą.