Czym różni się pomoc drogowa a laweta Gorzów Wielkopolski?

laweta Gorzów Wielkopolski laweta Gorzów Wielkopolski mat.prasowe

W trasie zaskoczyła cię usterka samochodu? Bez względu na porę dnia i nocy wsparcie zapewnia całodobowa pomoc drogowa i laweta Gorzów Wielkopolski. Na usługi pomocy drogowej możesz liczyć niezależnie od okoliczności zdarzenia – firma obsługuje zarówno usterki, jak i kolizje czy wypadki. Sprawdź, jakie wsparcie możesz uzyskać.

Usługi lawetą a usługi pomocy drogowej

Pomoc drogowa i laweta bywają ze sobą mylone jednak nie jest to jedna i ta sama usługa. Pomoc drogowa łączy szereg usług oferowanych w celu przywrócenia sprawności pojazdu sprzed zdarzenia drogowego. To usterki, awarie, stłuczki i wypadki, które wymagają sprawnego usuwania skutków zdarzenia. Usługi pomocy drogowej obejmują naprawy bez wizyty w warsztacie, transport lawetą oraz wsparcie w sytuacji, gdy w trasie zabraknie ci paliwa, przepali się żarówka lub rozładuje akumulator.

Z kolei laweta Gorzów Wielkopolski to nowoczesny sprzęt, który stanowi środek transportu dla samochodów uszkodzonych i tych niemogących samodzielnie poruszać się po drogach, na przykład ze względu na brak przeglądu technicznego. W zależności od stanu pojazdu i potrzeb kierowcy samochód zostaje przewieziony w dowolnie wskazane miejsce: na parking, do mechanika itp..

Laweta – transport pojazdów uszkodzonych

Twój samochód nie jest w stanie o własnych siłach wyruszyć w drogę? Laweta gwarantuje bezpieczny transport, dzięki któremu zgodnie z przepisami przewieziesz auto z punktu A do punktu B. Ten nowoczesny sprzęt obsługuje między innymi samochody osobowe, samochody terenowe i samochody dostawcze, a także quady, wózki widłowe, motocykle, kampery i przyczepy kempingowe.

Usługi lawetą dostępne są przez całą dobę trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku. Skorzystasz z nich jako osoba prywatna albo przedstawiciel firmy niezależnie od okoliczności zdarzenia. Laweta bywa przydatna nie tylko wtedy, gdy auto odmówi posłuszeństwa lub dojdzie do kolizji czy wypadku. Poza samochodami uszkodzonymi i powypadkowymi przewóz pojazdów wykorzystasz do transportu samochodu zabytkowego (zbyt wolny, aby samodzielnie ruszyć w trasę) albo samochodu bez aktualnego przeglądu technicznego (na przykład sprowadzanego z zagranicy).

Doraźna naprawa, czyli jak pozbyć się usterki bez wizyty w warsztacie

Usługi lawetą to nie jedyna opcja, gdy w trasie napotkasz problemy z samochodem. W wielu przypadkach, aby szybko ruszyć w dalszą drogę, wystarczy doraźna naprawa na miejscu zdarzenia. Pomoc drogowa S3 Gorzów wysyła we wskazane miejsce doświadczonego pracownika, który szybko zdiagnozuje przyczynę usterki i zrobi wszystko, co możliwe, aby twoje auto odzyskało sprawność. To przede wszystkim naprawa, ale też rozruch silnika z rozładowanym akumulatorem, wymiana koła, przepalonej żarówki czy oleju, dowóz paliwa albo naprawa uszkodzonej tablicy rejestracyjnej.

Doraźna naprawa nie przynosi rezultatów? Samochód wymaga szczegółowej diagnostyki? Gdy konieczna jest wizyta w warsztacie, pomoc drogowa zapewnia transport lawetą. Możesz pojechać razem z pracownikiem firmy lub zaczekać na samochód zastępczy.