Tragedia nad wodą w miejscowości Bereza

Tragedia nad wodą w miejscowości Bereza Tragedia nad wodą w miejscowości Bereza Zdjęcie redakcyjne

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy na terenie żwirowni w miejscowości Bereza (powiat bialski). 53-letni mężczyzna, spędzający tam czas ze znajomymi, wszedł do wody i nie wrócił. Pomimo szybkiej interwencji służb, jego życia nie udało się uratować.

Czego się dowiesz:

  • Jakie były okoliczności tragedii nad wodą w Berezie?
  • Kto uczestniczył w akcji ratunkowej?
  • Jakie działania podjęto po wyciągnięciu mężczyzny z wody?
  • Co apeluje policja w związku z tym zdarzeniem?
  • Jakie były wstępne ustalenia dotyczące przyczyn utonięcia?

Okoliczności zdarzenia

W poniedziałek, 1 lipca, tuż po godzinie 1:00 w nocy, 53-latek przebywał na terenie żwirowni w miejscowości Bereza wraz ze swoimi znajomymi. Jak przekazała nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna prawdopodobnie spożywał alkohol. Przed powrotem do domu postanowił wejść do wody, żeby się schłodzić.

Akcja ratunkowa

Kiedy mężczyzna przez dłuższy czas nie wracał, członkowie rodziny, którzy dotarli na miejsce, zawiadomili służby. Policjanci i strażacy rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Po kilku minutach strażacy wydobyli mężczyznę z wody niedaleko miejsca, w którym wszedł. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, życia 53-latka nie udało się uratować.

Dochodzenie i apel o rozsądek

Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Policja ustala okoliczności tego tragicznego zdarzenia i apeluje o rozsądek nad wodą. "Ustalamy okoliczności tego tragicznego zdarzenia i apelujemy o rozsądek nad wodą" – mówi nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Tragedia w Berezie to smutne przypomnienie o konieczności zachowania ostrożności nad wodą, szczególnie po spożyciu alkoholu. Policja apeluje do wszystkich o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie w takich sytuacjach.

źródło: lublinnews.pl