Pijany kierowca z butelką wódki między kolanami zatrzymany w Biłgoraju

Pijany kierowca z butelką wódki Pijany kierowca z butelką wódki Zdjęcie redakcyjne

W Biłgoraju policjanci zatrzymali do kontroli 47-letniego mężczyznę, który wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Jak się okazało, kierowca miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie i trzymał między kolanami butelkę wódki.

Czego się dowiesz:

  • Jakie były okoliczności zatrzymania 47-letniego kierowcy w Biłgoraju?
  • Jakie wyniki wykazało badanie alkomatem kierowcy?
  • Jakie konsekwencje prawne grożą zatrzymanemu mężczyźnie?
  • Jakie działania podjęli policjanci po zatrzymaniu kierowcy?
  • Jakie były zachowanie kierowcy podczas kontroli drogowej?

Kontrola drogowa

Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 czerwca, około godziny 17:00 na ulicy Krzeszowskiej w Biłgoraju. Policjanci zauważyli, że kierowca Land Rovera wyprzedza inny pojazd na przejściu dla pieszych. "Po zatrzymaniu do kontroli policjanci zauważyli, że kierowca między kolanami trzyma butelkę wódki, którą po chwili upuścił na podłogę" – przekazała aspirant Joanna Klimek, oficer prasowy policji w Biłgoraju.

Wyniki badania alkomatem

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie 47-latka. Mężczyzna, mieszkaniec gminy Biłgoraj, został również poddany badaniu krwi na obecność alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz zabezpieczyli samochód.

Konsekwencje prawne

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu nawet do 3 lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Dodatkowo, może zostać zobowiązany do zapłaty świadczenia w wysokości do 60 tysięcy złotych, a sąd może orzec konfiskatę należącego do niego pojazdu.

Skandaliczne zachowanie kierowcy Land Rovera w Biłgoraju mogło zakończyć się tragedią. Policja apeluje o odpowiedzialność na drodze i przypomina o surowych konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu.

źródło: lublinnews.pl