Jakie narożniki z pojemnikiem sprawdzą się w salonie?

Narożniki z pojemnikami do salonu Narożniki z pojemnikami do salonu mat. prasowe

W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się przestrzenie wielofunkcyjne, a to ze względu na niewielką powierzchnię użytkową wielu mieszkań. W ciągu dnia salon jest miejscem relaksu dla całej rodziny i zaproszonych przyjaciół, a nocą zamienia się w sypialnię. Aby był on zarówno reprezentacyjny, jak i praktyczny, konieczne jest wyposażenie go w odpowiednie meble, w tym narożnik z pojemnikiem.

 

Mechanizmy stosowane w narożnikach z pojemnikiem

Narożniki z pojemnikami do salonu posiadają wygodne mechanizmy, dlatego rozkładanie i składanie jest niezwykle proste. Oto kilka z nich:

  • Mechanizm narożnika typu włoskiego wiąże się z wyciągnięciem szuflady z dolnej części, a następnie jej uniesieniem.
  • Mechanizm narożnika z pojemnikiem typ belgijki to rozkładanie związane z wyjęciem z wnętrza stelaża z materacem ukrytego pod siedziskiem.
  • Mechanizm mebla puma powoduje, że po uniesieniu siedziska i ustawieniu go na podłodze, widoczna jest część przeznaczona do spania.
  • Mechanizm narożnika do salonu typu wózek jest prosty i wiąże się z wysunięciem dolnej części i pojawieniem się części z materacem.
  • Automat DL narożnika to uniesienie siedziska i pociągnięcie go w swoją stronę, po czym konieczne jest obrócenie oparcia.

Jak dopasować kształt narożnika z pojemnikiem do salonu?

Narożnik z pojemnikiem do salonu musi odpowiadać ilości osób, które będą z niego korzystały i układowi pomieszczenia. Jego wybór w dużej mierze zależy od wielkości siedziska, ale także od kształtu. Dostępne są narożniki w formie litery U i L.

  • Narożnik w kształcie litery U to dobre rozwiązanie do dużego salonu. Mebel świetnie wygląda na środku pomieszczenia, ponieważ optycznie dzieli przestrzeń. Kształt litery U stworzy część wypoczynkową w salonie, można przy nim ustawić stolik kawowy, natomiast za nim komodę odpowiadającą długości narożnika.
  • Narożnik z pojemnikiem w postaci litery L odpowiedni jest do niewielkiego salonu, można go ustawić przy ścianie. Mebel będzie dobrym rozwiązaniem do mieszkań, w których salon połączony jest z kuchnią. Narożnik pozwoli oddzielić część dzienną od kuchennej. Przykładem narożnika w kształcie litery L jest model, który posiada regulowane zagłówki i podłokietniki, aby dopasować je do indywidualnych preferencji dla maksymalnego komfortu użytkowania. Pojemniki na pościel są niezwykle funkcjonalne, ponieważ zwiększają ilość miejsca do przechowywania różnych przedmiotów.

Jakie narożniki z pojemnikiem sprawdzą się w salonie?

Narożniki z pojemnikiem są idealnym rozwiązaniem do wykorzystania w salonie, ponieważ zapewniają nie tylko dużą przestrzenią do spania, ale także do umieszczania tam poduszek, kołder, koców itd. Pozwalają na zachowanie porządku w pokoju. Takie meble nadają się nie tylko do codziennego spania w małym mieszkaniu, ale również posłużą do przyjmowania gości. Narożnik musi być więc dostosowany nie tylko do wielkości pomieszczenia, ale także do liczby i wzrostu osób, które będą na nim spały. Niezwykle ważnym aspektem narożnika z funkcją spania jest jego konstrukcja, wypełnienie oraz wykończenie. Warto wybrać mebel ze sprężynami falistymi lub bonnelowymi:

  • Sprężyny typu bonell mają kształt klepsydry, są umieszczone obok siebie i połączone drutem.
  • Sprężyny faliste lepiej nadają się do relaksu w ciągu dnia, wygodnie się na nich siedzi. Charakteryzują się nieskomplikowaną konstrukcją, mają formę długich drutów, nie ulegają odkształcaniu, dlatego narożnik rozkładany z pojemnikiem cały czas zachowuje swój pierwotny wygląd.

Materiał obiciowy może być w postaci tkaniny, a także skóry ekologicznej lub naturalnej. Pamiętaj, że skórzane narożniki, choć wyglądają elegancko i są łatwe w czyszczeniu, to mogą nie być zbyt wygodne podczas snu, ponieważ prześcieradła będą się z nich zsuwać. Ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnego salonu będzie narożnik, który oprócz funkcji spania wyposażony jest w praktyczny pojemnik na pościel lub potrzebne nam przedmioty codziennego użytku.