Displaying items by tag: obwodnica miasta

Prace przy jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w województwie lubelskim są już zaawansowane. Odcinek drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Lubartowem ma mieć 23 km długości. Kierowcy mają skorzystać z nowej trasy na początku 2028 roku. Budowa ruszyła w grudniu 2024 roku. Inwestycja kosztuje 835,7 mln zł. Nowa droga połączy węzeł Rudnik w Lublinie z węzłem Lubartów Północ. Powstaną dwie jezdnie. Każda będzie miała po dwa pasy ruchu. Ekspresówka ominie Niemce od wschodu i przejmie część ruchu z obecnej drogi krajowej. Trasa zostanie również poprowadzona po zachodniej stronie Lubartowa. Wykorzystany będzie korytarz istniejącej obwodnicy miasta.

Published in Info